» اخبار استارتاپی » پرتفولیو شرکت سرمایه‌گذاری ایرانسل اعلام شد
اخبار استارتاپی

پرتفولیو شرکت سرمایه‌گذاری ایرانسل اعلام شد

مهر 29, 1402 120

در نشست خبری 17 سالگی اپراتور ایرانسل که در 29 مهرماه با حضور مدیرعامل ایرانسل، بیژن عباسی‌آرند و اصحاب رسانه برگزار شد؛ گزارشی از آخرین دستاوردهای شرکت ایرانسل ارایه شد.

پرتفوی سرمایه‌گذاری شرکت ایرانسل (از طریق ویستا)

در این نشست، پرتفوی شرکت ایرانسل که از طریق بازوی سرمایه‌گذاری خود یعنی شرکت ویستا در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده است به همراه درصد سهامداریشان معرفی شدند:

  • روبیکا- %40
  • صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین- %20
  • اسنپ- %29.5
  • ایرانسل لبز- %100
  • ایرانیان تاورز- %33
  • ویستا مدیا- %100
  • تامین آتیه ویستا- %100

آمار و ارقام شرکت ایرانسل 

در ادامه نشست، عباسی‌آرند اظهار داشت:

 سرمایه‌گذاران برای توسعه زیرساخت‌های شرکت ایرانسل بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کردند و در یک سال اخیر، سهم مشترکین دائمی بیش از ۲۵ درصد افزایش یافته و به عدد ۸/۷ میلیون مشترک دائمی همراه رسیده و میزان رشد درآمد عملیاتی این شرکت ۲۶/۶ درصد بوده است.

مدیرعامل ایرانسل تعداد کاربران فعال برنامه ایرانسل من را ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود:

 سوپراپلیکیشن ایرانسل من هم نزدیک به ۵۰ میلیون بار نصب شده است و همچنین بیش از ۳۰۹ میلیون دقیقه رکورد میزان مکالمات روزانه برای ایرانسل ثبت شده است. در حال حاضر ۶۴.۵ میلیون مشترک فعال داریم که ۴۵ میلیون مشترک دیتا و اینترنت ایرانسل هستند.

عباسی افزود:

ایرانسل پرچمدار ۵G  است و ۶۵۰ سایت نسل پنجم را در شهرهای مختلف فعال کرده‌ایم. امروز هم یک سایت دیگر ۵G را افتتاح خواهیم کرد و در مجموع ۶.۲ میلیون مشترک ایرانسل از گوشی نسل ۵ و ۵۵۰ هزار مشترک هم از سرویس ۵G استفاده می‌کنند. وی ضمن تشریح عملکرد و دستاوردهای ایرانسل در یک سال اخیر، گفت: مجموع سرمایه‌گذاری سهامداران ایرانسل از ابتدای فعالیت تاکنون ۱۰ میلیارد دلار بوده که به توسعه زیرساخت های شرکت اختصاص یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×