» اخبار استارتاپی » اینترنت فناوران برای پارک فناوری
اخبار استارتاپی

اینترنت فناوران برای پارک فناوری

خرداد 14, 1402 160

طی روزهای اخیر ایمیلی در خصوص سرویس اینترنت با شرایط ویژه با نام اینترنت فناوران به مدیران عامل شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس ارسال شده است. در گذشته نیز معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اینترنت طبقاتی یا اینترنت ویژه و عرضه آن برای تیم‌های مستفر در پارک فناوری و کارخانه نوآوری آزادی سخن گفته بود که به نظر می‌رسد اینترنت فناوران همان اینترنت ویژه باشد. اینترنت طبقاتی، ویژه، حرفه‌ای، باز، گردشگری، فناوران و غیره اسامی مختلفی هستند که مقام‌های دولتی برای معرفی این سرویس انتخاب کرده‌اند.

این ایمیل حاوی فرمی بوده است که شرکت‌ها با تعریف سرویس و میزان دسترسی مورد نیاز، پلتفرم‌هایی که برای بهبود و توسعه کار خود در فضای بین‌المللی نیاز دارند را معرفی کنند تا دسترسی بدون فیلتر به آن‌ها داده شود.

علارغم هزینه‌های میلیون دلاری فیلترینگ اینترنت در ایران این روند همچنان ادامه دارد. حتی پیش‌تر یک کارزار جمعی برای عدم استفاده از اینترنت طبقاتی به راه افتاده بود. در این کارزار 9هزار نفر از فعالین حوزه کسب‌وکار مشارکت کردند اما همچنان اسامی مختلفی از عناوین این سرویس اینترنت به گوش می‌رسد؛ بطوریکه طی روزهای اخیر وزارت علوم از رونمایی یک سرویس اینترنتی به نام اینترنت باز برای اساتید دانشگاهی خبر داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×