» معرفی » معرفی سرمایه‌گذاران » معرفی دیجی‌نکست بازوی سرمایه‌گذاری دیجی کالا
معرفی سرمایه‌گذاران

معرفی دیجی‌نکست بازوی سرمایه‌گذاری دیجی کالا

خرداد 6, 1402 100

اولین روزهای دیجی‌نکست در کارخانه نوآوری آزادی از آبان 97 شروع شد. دیجی‌نکست در زمستان 97 با هدف تحول فناوری و نوآوری در صنعت تجارت الکترونیک و توانمندسازی استعدادها، بستری را برای کارآفرینان ایجاد کرد تا برای ساخت و رشد استارتاپ‌هایی با فناوری پیشرفته و نوآورانه، با حمایت و همراهی بزرگ‌ترین شرکت تجارت الکترونیک ایران، گروه دیجی‌کالا، گام های خود را مطمئن‌تر بردارند و شانس بیشتری برای رشد و جذب سرمایه داشته باشند. در تیرماه 98، افتتاحیه رسمی دیجی‌نکست با حضور مدیران ارشد دیجی‌کالا رخ داد.

واحدهای دیجی‌نکست 

واحد برنامه‌های استارتاپی در راستای سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌ها در مراحل نوپایی (Early stage) و با هدف توسعه زنجیره ارزش تجارت الکترونیک شکل گرفته‌است. این واحد با سرمایه‌گذاری هوشمند (Smart Money) روی استارتاپ‌ها علاوه بر سرمایه نقدی، نقش موثری در گسترش‌پذیری سریع و رشد استارتاپ‌ها (scale up) از طریق کسب و کارهای گروه دیجی‌کالا، ایفا می‌کند و موجب رشد ارزش سهام کسب و کارها می‎‌گردد.

واحد سرمایه‌گذاری دیجی‌­نکست با هدف شناسایی و آموزش افراد علاقه‌مند به حوزه‌های برنامه‌نویسی، علم داده، هوش مصنوعی و به صورت کلی فناوری‌های پیشرفته و مهارت‌های نرم ایجاد شده است. این واحد با دعوت از اساتید مطرح در این حوزه‌ها دوره‌های آموزشی، کارگاه و رویدادهایی را برگزار می‌کند. در این واحد هدفی مهم‌تر از آموزش یعنی «شبکه‌سازی» میان افراد علاقه‌مند مد نظر است به این امید که از هم‌افزایی ایجادشده میان شرکت‌کننده‌های دوره‌های آموزشی و رویدادها مسیر جدیدی برای کارآفرینی ایجاد شود.

واحد آکادمی دیجی‌نکست با هدف شناسایی و آموزش افراد علاقه‌مند به حوزه‌های برنامه‌نویسی، علم داده، هوش مصنوعی و به صورت کلی فناوری‌های پیشرفته و مهارت‌های نرم ایجاد شده است. این واحد با دعوت از اساتید مطرح در این حوزه‌ها دوره‌های آموزشی، کارگاه و رویدادهایی را برگزار می‌کند. در این واحد هدفی مهم‌تر از آموزش یعنی «شبکه‌سازی» میان افراد علاقه‌مند مد نظر است به این امید که از هم‌افزایی ایجادشده میان شرکت‌کننده‌های دوره‌های آموزشی و رویدادها مسیر جدیدی برای کارآفرینی ایجاد شود.

واحد استودیو تکنولوژِی دیجی‌نکست با بررسی زنجیره‌ی ارزش دیجی‌کالا، نقاطی که از نظر سودآوری،کاهش هزینه و مقیاس پذیری، گلوگاه‌های صنعت هستند را شناسایی نموده و با تولید استارتاپ‌های چابک، در پیِ توسعه‌ی محصولاتی در لبه تکنولوژی، برای حل مسائل و چالش‌های موجود در تجارت الکترونیک است.

سقف سرمایه‌گذاری

سقف سرمایه‌گذاری شرکت دیجی‌نکست در استارتاپ‌های سرمایه‌پذیر 5میلیارد تومان اعلام شده است. دیجی‌نکست در 48 طرح سرمایه‌گذاری کرده است و در حال حاضر 17 استارتاپ فعال در دیجی‌نکست مستقر هستند.

حوره‌های سرمایه‌گذاری 

دیجی‌نکست در زمینه‌های مد و فشن، بلاکچین، فین‌تک، خدمات و راهکارهای ابری، هوش مصنوعی، کلان‌داده، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، لجستیک هوشمند و غیره سرمایه‌گذاری می‌کند.

 

راه‌های ارتباطی با دیجی‌نکست:

آدرس: تهران- میدان آزادی- کارخانه نوآوری آزادی- سوله دیجی‌نکست

شماره تماس: ۰۹۰۱۵۸۲۲۷۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×