» اخبار استارتاپی » دیوار و شیپور باز هم تهدید شدند
اخبار استارتاپی

دیوار و شیپور باز هم تهدید شدند

اردیبهشت 10, 1403 20

عضو کمیسیون عمران مجلس، اقبال شاکری، در طی مصاحبه‌ای عنوان کرد دیوار و شیپور با طرح مقابله با سوداگری بازار مسکن همراه نیستند و در صورت عدم همراهی، باید مانع فعالیت این دو سایت شد. وی در ادامه افزود وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده تمام آگهی‌های مسکن که در هر پلتفرمی منتشر می‌شود حتما باید با سامانه املاک و اسکان ارتباط داشته باشد.

شاکری با اشاره به دلایل افزایش قیمت ملک، اظهار نمود:

از مدت‌ها قبل با وزارت راه و شهرسازی اقدامات خوبی برای مقابله با سوداگران بازار مسکن هماهنگ شده است. یکی از سوداگران بازار مسکن و مافیای این حوزه، افزایش قیمت جعلی مسکن با ارائه اطلاعات غلط در سکوهای اینترنتی است. اینها به‌صورت جعلی اطلاعاتی را از ملک، مالک و .. ارائه می‌دهند تا قیمت‌ها را افزایش دهند تا املاک خودشان را بفروشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس  ضمن اعلام این نکته که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده تمام آگهی‌های مسکن که در هر پلتفرمی منتشر می‌شود حتما باید با سامانه املاک و اسکان ارتباط داشته باشد، افزود:

هنوز دیوار و شیپور با وزارت راه و شهرسازی همراهی نکرده‌اند و در صورت عدم همراهی، باید مانع فعالیت این دو سایت شد.

شاگری در پایان عنوان کرد:

با این کار جلوی آگهی جعلی قیمت‌ساز گرفته می‌شود. بنابراین در آگهی‌‌های اجاره حتما باید از طریق سامانه املاک و اسکان احراز شود ، نه از طریق آگهی. شورای نگهبان یک اشکال جزیی به طرح ساماندهی بازار اجاره و مسکن گرفته که امروز یا فردا آنرا در صحن مطرح بررسی می‌کنیم. امیدواریم امسال این طرح تصویب،‌ تبدیل به قانون و در بازار مسکن اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×