» اخبار استارتاپی » عرضه اینترنتی دارو از طریق سکوهای اینترنتی از ماه آینده آغاز می‌شود
اخبار استارتاپی

عرضه اینترنتی دارو از طریق سکوهای اینترنتی از ماه آینده آغاز می‌شود

اردیبهشت 3, 1403 70

طی ماه‌های گذشته و با وجود چالش‌های فراوان، در نهایت مجوز رسمی فعالیت پلتفرم‌های توزیع دارو با اعلام محدوده‌ی فعالیت آن‌ها صادر شد. اکنون به گفته رییس مرکز ملی بهبود و محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد، عرضه اینترنتی دارو از طریق سکوهای اینترنتی به طور رسمی از ماه آینده آغاز می‌شود.

امیر سیاح، رییس مرکز ملی بهبود و محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد، در طی مصاحبه‌ای از امکان فروش و توزیع دارو از طریق انواع سکوهای اینترنتی از یک ماه آینده خبر داد و گفت:

وزارت بهداشت در توزیع اینترنتی دارو و امکان فروش از سکوهای اینترنتی یک سال و هشت ماه تاخیر داشته و باید از یک سال و هشت ماه گذشته فروش اینترنتی آغاز می‌شد.

وی در ادامه افزود:

سازمان غذا و دارو اذعان دارد که برای توزیع و فروش دارو به روش‌های اینترنتی و توسط سکوها باید تنظیم‌گری کند و در آخرین تاریخ اعلام شده قرار بر این بود که از دهه فجر سال گذشته وزارت بهداشت نسبت به اجرای توزیع دارو از طریق پلت‌فرم‌های اینترنتی اقدام کند اما با تاخیر مواجه شدیم و اخیرا در جلسه کمیسیون اصل ٩٠ تصمیم گرفته شد که فروش و توزیع دارو از سکوهای اینترنتی از یک ماه آینده عملیاتی شود.

رییس مرکز ملی بهبود و محیط کسب و کار وزارت اقتصاد با بیان اینکه  فروش اینترنتی دارو سیستم نظارت و کنترل را بهبود می‌بخشد، گفت:

با ثبت درخواست خرید دارو پویا تحویل دارو در یک سکوی اینترنتی نظارت‌ها دقیق‌تر و بیشتر خواهد شد و در صورت تخلفی مانند ارایه داروی تاریخ مصرف گذشته، پیگیری‌ها راحت‌تر خواهد شد و همچنین سیستم توزیع دارو شفاف می‌شود. وقتی دارو از طریق سکو توزیع شود اتفاقا نظارت و کنترل بهتر خواهد شد.

 

در عین حال و از سوی دیگر، برخی از فعالین این حوزه پیش‌بینی می‌کنند همانطوری که روی کار آمدن تاکسی‌های اینترنتی به مرور زمان موجب از رده خارج شدن آژانس‌های تلفنی شد؛ توزیع اینترنتی دارو نیز به‌تدریج باعث از رده خارج‌شدن داروخانه‌ها می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×