» اخبار استارتاپی » قابلیت “تشخیص خودکار مبدا توسط مکان‌یاب” به سرویس تپسی افزوده شد
اخبار استارتاپی

قابلیت “تشخیص خودکار مبدا توسط مکان‌یاب” به سرویس تپسی افزوده شد

اردیبهشت 1, 1403 100

شرکت تپسی به منظور کوتاه‌تر شدن مراحل درخواست خودرو در تپسی از سرویس “تشخیص خودکار مبدا توسط مکان‌یاب” رونمایی کرد. به کمک این سرویس، موقعیت مکانی کاربر با مجوزی که برای دسترسی به لوکیشن خود به اپلیکیشن می‌دهد، به‌صورت خودکار توسط مکان‌یاب تشخیص داده می‌شود؛ بدین‌ترتیب کاربران تنها مقصد سفر روی نقشه را برای درخواست خودرو مشخص می‌کنند.

بر اساس آنچه تپسی عنوان کرده این قابلیت در راستای هدف‌ همیشگی آن، یعنی ساده‌سازی هرچه بیشتر سفر برای مسافران طراحی شده است و امکان صرفه‌جویی در زمان را برای کاربران فراهم می‌کند. به گفته تپسی، طبق آخرین به‌روزرسانی، مبدأ مشخص‌شده با هدف سنجش صحت مکان‌یابی، همچنان نیازمند تأیید از سمت کاربران است، اما به‌زودی این مرحله از درخواست نیز به‌کلی حذف خواهد شد. در  اینصورت کاربران سریع‌تر به صفحه پیش‌نمایش می‌رسند تا هزینه سفر را دریافت کنند.

گفتنی است تپسی در گذشته نیز قابلیت تشخیص لوکیشن‌های پرتکرار مبدأ و مقصد به کمک هوش مصنوعی را به خدمات خود اضافه کرده بود.

مصطفی قلی‌زاده، معاون رشد تپسی، در رابطه با این سرویس جدید عنوان کرد:

هدف اصلی ما از این طرح، راحتی هرچه بیشتر کاربران تپسی است. خوشحالیم که تعداد زیادی از مسافران ما در مرحله آزمایشی، بدون تغییر مبدأ پیشنهادی اپلیکیشن، درخواست سفر خود را ثبت کرده‌اند. آخرین به‌روزرسانی قابلیت «تشخیص خودکار مبدأ» دقت 80 درصدی دارد و هم‌اکنون برای همه کاربران در دسترس است.

وی در ادامه افزود:

خطای احتمالی در تشخیص موقعیت اولیه کاربر به عوامل مختلفی وابسته است که اغلب از حیطه اختیارات ما خارج است. قدیمی‌بودن یا مشکل نرم‌افزاری تلفن همراه، اختلالات شبکه، استفاده از فیلترشکن و شکست سیگنال‌های ارسالی GPS از این موارد هستند. بااین‌حال، تمام توان خود را بر پیداکردن راهکار و رفع مشکل با استفاده از هوش مصنوعی معطوف کردیم. با همه این تدابیر، در شرایط بروز اختلال یا زمانی که کاربر قصد درخواست سفر از مبدأ دیگر را داشته باشد، امکان ویرایش لوکیشن اولیه به‌صورت دستی وجود دارد.

گفتنی است برای تشخیص موقعیت مکانی توسط اپلیکیشن باید GPS تلفن همراه روشن باشد. قابلیت جدید تپسی از ابتدای زمستان سال 1402 به‌صورت آزمایشی برای نسخه تحت وب در دسترس بود؛ حالا همه افراد ازجمله کاربران سیستم‌عامل اندروید می‌توانند با به‌روزرسانی اپلیکیشن خود از آن استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×