» اخبار استارتاپی » مدیرعامل اسنپ: رانندگان اسنپ بیش از یک سال است که از دریافت سهمیه سوخت محروم شده‌اند
اخبار استارتاپی

مدیرعامل اسنپ: رانندگان اسنپ بیش از یک سال است که از دریافت سهمیه سوخت محروم شده‌اند

فروردین 25, 1403 30

به گزارش روابط عمومی اسنپ، محمد خلج، مدیرعامل این مجموعه در خصوص حذف سهمیه سوخت تاکسی‌‌های اینترنتی عنوان کرد این امر اثر تورمی جدی خواهد داشت و رانندگان اسنپ بیش از یک سال است که از دریافت سهمیه سوخت محروم شده‌اند.

محمد خلج در خصوص حذف سهمیه بنزین اعلام کرد:

متاسفانه از ابتدای سال ۱۴۰۲ سهمیه‌ی سوخت رانندگان تاکسی‌های اینترنتی باوجود مصوبه‌ی تصویب‌شده در سال ۱۳۹۸ قطع شده است و کاربران راننده‌ اسنپ برخلاف حق قانونی‌شان بیش از یک سال است که از دریافت سهمیه‌ی سوخت محروم شده‌اند.

وی در ادامه افزود:

از آنجایی که کاربران راننده تاکسی‌های اینترنتی مثل رانندگان تاکسیرانی متصدی حمل‌ونقل محسوب می‌شوند، بر اساس قانون مشمول دریافت امتیازهای این حوزه می‌شوند. دریافت سهمیه‌ سوخت بخش حمل‌ونقل عمومی از جمله این امتیازها به شمار می‌رود و این سهمیه باید بر اساس میزان پیمایشی که کاربران راننده در ناوگان تاکسی‌های اینترنتی دارند به آن‌ها تعلق بگیرد. از سوی دیگر، کاربران راننده تاکسی‌های اینترنتی با چالش جمع‌آوری کارت‌های سوخت از جایگاه‌های سوختگیری مواجه هستند و این موضوع قیمت تمام‌شده‌ بنزین را برای آن‌ها بالا می‌برد. این کاربران برای خدمت‌رسانی در بخش حمل‌ونقل نیاز به سوخت دارند و تصمیمات اخیر در رابطه با جمع‌آوری کارت‌های سوخت به‌شدت مشکل‌ساز خواهد شد.

او همچنین در خصوص قطع سهمیه سوخت یکساله رانندگان اسنپ گفت:

اسنپ به‌صورت ماهانه مسافت طی‌شده همه کاربران راننده را در سفرهای اسنپی به نهادهای مسئول ارائه می‌کند. با تجمیع گزارش‌ها و ارسال آن‌ به وزارت نفت، این وزارتخانه متولی تخصیص سهمیه سوخت به کاربران راننده تاکسی‌های اینترنتی است. متأسفانه از اسفندماه ۱۴۰۱، با وجود ارسال منظم گزارش‌ها و پیگیری‌های مکرر از سازمان‌های متولی، سهمیه سوخت به حساب کاربران راننده واریز نشده است. بررسی‌های انجام‌شده از سوی نهادهای مسئول روی شیوه محاسبه پیمایش کاربران راننده دقت بیش از ۹۹ درصدی آن را تأیید کرده است. این موضوع نشان‌ می‌دهد که برخلاف روش‌های آفلاین اختصاصِ سهمیه بنزین که با دقت بسیار پایین و اتلاف منابع بالا انجام می‌شود، در تاکسی‌های اینترنتی اختصاص سهمیه بنزین با دقت و بدون تضییع حقوق شهروندان انجام می‌شده است.

خلج در خصوص اثر تورمی این تصمیم خاطر نشان کرد:

به این شکل تمایل به فعالیت در کاربران راننده به شدت کاهش پیدا می‌کند و این موضوع اثر منفی بر توازن عرضه و تقاضا و همچنین قیمت تمام‌شده‌ی سفر می‌گذارد. بنابراین تبعات این تصمیم‌ها علاوه بر کاربران راننده اسنپ متوجه بیش از ۷۰ میلیون کاربر مسافر این سامانه نیز خواهد شد و اثر تورمی جدی در این حوزه خواهد داشت.این موضوع نشان‌ می‌دهد که برخلاف روش‌های آفلاینِ اختصاصِ سهمیه بنزین که با دقت بسیار پایین و اتلاف منابع بالا انجام می‌شود، در تاکسی‌های اینترنتی اختصاص سهمیه بنزین با دقت و بدون تضییع حقوق شهروندان انجام می‌شده است.

مدیرعامل اسنپ در پایان گفتگو اظهار کرد که  خود را موظف به تلاش برای احقاق حق کاربران راننده می‌داند و اظهار امیدواری کرد که در سریع‌ترین زمان ممکن از ارگان‌های متولی راهکار و پاسخ شفافی در این مورد دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×