» اخبار استارتاپی » پلتفرم نمایش خانگی “فیلم تی‌وی‌تی” با رویکرد برنامه‌سازی و سرگرمی رونمایی خواهد شد
اخبار استارتاپی

پلتفرم نمایش خانگی “فیلم تی‌وی‌تی” با رویکرد برنامه‌سازی و سرگرمی رونمایی خواهد شد

خرداد 10, 1403 40

“فیلم تی‌وی‌تی” به عنوان پلتفرم نمایش خانگی قرار است به زودی با محوریت برنامه‌سازی و سرگرمی فعالیت خود را آغاز کند.

بر اساس شنیده‌ها این پلتفرم قصد دارد به صورت تخصصی در زمینه ساخت تاک‌شو، گیم‌شو، برنامه‌های زنده و ریالیتی‌شو در کنار پخش فیلم و سریال برنامه‌سازی کند.

بر اساس اعلام ساترا تاکنون 499 پلتفرم مجوز گرفته‌اند. پیش‌تر نیز پلتفرم نمایش خانگی شیدا که زیرمجموعه بانک گردشگری است موفق به اخذ مجوز از ساترا شده بود.

فیلیمو، فیلم نت و نماوا سه بازیگر اصلی شبکه نمایش خانگی

در گزارشی که آژانس تحقیقات بازار نکس‌لوکس از بازار VODها که درباره “شبکه نمایش خانگی مبتنی بر پرداخت اشتراک” یا SVOD است، سه بازیگر اصلی در حوزه SVOD حضور دارند که شامل فیلیمو، فیلم نت و نماوا است.

بررسی سهم بازار این سه شبکه نمایش خانگی توسط نکس‌لوکس نشان می‌دهد که فیلیمو، با اختلاف به عنوان برند برتر در این حوزه شناخته می‌شود و بیشتر از 62 درصد از کاربران، آن را به عنوان برند اصلی در حوزه شبکه نمایش خانگی معرفی کرده اند. پس از آن فیلم‌نت با 21.6 درصد و نماوا با 11.3 درصد، در رتبه‌ی دوم و سوم قرار دارند.

VOD چیست؟

VOD مخفف عبارت Video on Demand، به معنای “ویدئو هنگام درخواست” است، که روشی جدید و متفاوت را برای دسترسی به محتوای ویدئویی ارائه می‌دهد.
در روش‌های غیر از VOD، مخاطبان مجبورند که ویدئو را درست در زمانی که توسط ارائه‌دهندگان ویدئو برنامه‌ریزی شده، ببینند؛ مانند پخش زنده، برنامه‌های تلویزیونی و کلاس‌های آموزشی آنلاین. اما در روش VOD، ویدئو از قبل ضبط شده و در کتابخانه‌ای ذخیره می‌شود. سپس، ویدئو مطابق با خواست مخاطب، در هر زمان و هر مکانی که بخواهد پخش می‌شود؛ یعنی هر زمان که مخاطب بخواهد ویدئو را ببیند، می‌تواند به آن دسترسی پیدا کرده و هر قسمتی از ویدئو را که بخواهد، تماشا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×