» اخبار استارتاپی » گلرنگ بزرگترین صندوق CVC کشور با سرمایه ثبتی یک همت را تاسیس کرد
اخبار استارتاپی

گلرنگ بزرگترین صندوق CVC کشور با سرمایه ثبتی یک همت را تاسیس کرد

اسفند 28, 1402 120

مجوز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری سرمایه گذاری خطرپذیرشرکتی گلرنگ به عنوان بزرگترین صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر کشور با سرمایه ثبتی ده هزار میلیارد ریال، پس از بازدید ناظران کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری صادر شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه گروه صندوق های پژوهش و فناوری، ناظران دبیرخانه کارگروه از فعالیت‌های صورت گرفته و زیرساخت‌های صندوق پژوهش و فناوری سرمایه گذاری خطرپذیرشرکتی گلرنگ بازدید کردند.
بررسی آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مالی معاملاتی، منابع انسانی و سرمایه‌گذاری، دفتر کار، آشنایی و بررسی تیم کارشناسی صندوق و نرم‌افزار مالی از موضوعات بررسی شده در این بازدید بود.

صندوق CVC گلرنگ با سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریالی به عنوان بزرگترین صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی کشور شروع به فعالیت خواهد نمود. مجوز این صندوق در بیست و ششمین جلسه کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش بنیان در دی ماه ۱۴۰۲ مصوب شده بود.

صندوق‌های سرمایه گذاری خطر‌پذیر شرکتی با مشارکت شرکت‌های بزرگ ایجاد شده و درصدد جذب فناوری‌ها و سرمایه‌گذاری در محصولات نوآورانه بوده و صرفاً در حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر فعالیت می‌کنند.
این صندوق‌ها مطابق دستورالعمل تأسیس و نحوه فعالیت صندوق‌های پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی مصوب در جلسه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ در کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان مجوز تأسیس خود را دریافت می‌کنند.

تاکنون ۱۸ مجوز تأسیس صندوق CVC با مجموع سرمایه ۳.۸ همت اعطا شده است که از این تعداد ۸ صندوق پژوهش و فناوری خطرپذیر شرکتی موفق به اخذ مجوز فعالیت شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×