» اخبار استارتاپی » نمایش تبلیغات برندهای زیرمجموعه گلرنگ در پلتفرم فیلم‌نت دردسرساز شد
اخبار استارتاپی

نمایش تبلیغات برندهای زیرمجموعه گلرنگ در پلتفرم فیلم‌نت دردسرساز شد

اردیبهشت 13, 1403 70

اخیرا یکی از خبرگزاری‌ها با انتشار مطلبی این پرسش را مطرح کرده بود که آیا حمایت یک هلدینگ اقتصادی بزرگ مثل گلرنگ از پلتفرم فیلم‌نت، موجب نادیده‌انگاری خطاهای راهبردی آن خواهد شد؟

ماجرا از این قرار است که اغلب پلتفرم‌های نمایش خانگی به غیر از فیلم‌نت با ثبت حق کپی رایت، مانع پخش بسیاری از سریال‌های خود از شبکه‌های ماهواره‌ای شده‌اند و فیلم‌نت تنها پلتفرمی است که حاضر به پیوستن به این اجماع در شبکه نمایش خانگی نشده است.

با توجه به تبلیغ سایر برندهای زیرمجموعه هلدینگ گلرنگ در سریال‌های فیلم‌نت، این گمانه‌زنی به وجود آمده است که  گلرنگ به ساختار فیلم‌نت به عنوان ابزاری تبلیغی می‌نگرد و تولید محصولات فرهنگی و سرگرمی از اهداف ثانویه هلدینگ گلرنگ است. به این ترتیب زمینه‌های تبلیغی تولیدات در بستر فیلم‌نت از اولویت‌های آن به شمار می‌رود.

به گفته این خبرگزاری دلایل و استدلال‌هایی وجود دارد که از کنار هم قرار دادن همه آن‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که تمایل به پخش تبلیغات از شبکه‌های ماهواره‌ای و امتناع از ثبت کپی رایت سریال، شاید تصمیم مشترک پلتفرم فیلم‌نت و مدیران هولدینگ گلرنگ باشد.

حضور چندجانبه گلرنگ در اکوسیستم کارآفرینی

تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی گلرنگ

مجوز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی گلرنگ به عنوان بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC) کشور با سرمایه ثبتی ده هزار میلیارد ریالی، پس از بازدید ناظران کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری صادر شد.

صندوق CVC گلرنگ با سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریال به عنوان بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی شروع به فعالیت خواهد نمود.

مجوز این صندوق در بیست و ششمین جلسه کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش بنیان در دی ماه ۱۴۰۲ مصوب شده بود.

 

گلرنگ ونچرز به دنبال سرمایه‌گذاری در بازی‌های رایانه‌ای

گلرنگ ونچرز نیز با شعار “ورای محدودیت” اعلام کرده در سرمایه‌گذاری هیچ محدودیتی در حوزه، مدل و میزان سرمایه ندارد و در حال حاضر به دنبال سرمایه‌گذاری در صنعت بازی‌های رایانه‌ای است.

اقدامات اخیر گلرنگ

گروه صنعتی گلرنگ در آخرین اقدام خود، سهامدار عمده شرکت تپسی شد و پس از تغییر مدیرعامل آن، اکثر اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل تپسی را از شرکت‌های زیرمجموعه خود انتخاب کرد. گلرنگ پیشتر نیز با خرید الوپیک و راه‌اندازی پلتفرم سفارشگیری آنلاین افود در اکوسیستم استارتاپی خبرساز شده بود. کیف پول الکترونیکی تارا نیز یکی از راهکارهای دیجیتال برای خرید مالی آنلاین گروه صنعتی گلرنگ است که توسط شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا (زیر مجموعه گلرنگ) توسعه یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×