» اخبار استارتاپی » تپسل با ادغام سنجاق به تلاش برای رقابت در بازار ایران ادامه می‌دهد
اخبار استارتاپی

تپسل با ادغام سنجاق به تلاش برای رقابت در بازار ایران ادامه می‌دهد

تیر 25, 1402 80

در تازه ترین اخبار، خبر ادغام  مجموعه سنجاق به طور مشترک با تپسل رسیده است. قرار است سنجاق ادامه فعالیت خود را در کنار دیگر زیرمجموعه‌های پگاه مانند مدیااد داشته باشد.

سبحان فروغی، مدیرعامل تپسل، در مصاحبه با دی‌ام‌برد اعلام کرد که تصمیم به ادغام سنجاق به این شرکت در اواخر سال گذشته نهایی شده است و این شرکت در کنار سایر زیرمجموعه‌های پگاه، مانند مدیااد، فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

فروغی توضیح داد:

شما می‌توانید به چند شکل در بازار وارد رقابت شوید. یکی از این روش‌ها این است که اعداد بزرگی را خرج کنید و تلاش کنید رقیب خود را حذف کنید. من با این مدل رقابت موافق نیستم چرا که بازار ایران سقف بلندی ندارد و ثبات اقتصادی نیز کم است.

وی افزود:

ما در این سال‌ها به واسطه درکمان از بازار ایران به این نتیجه رسیدیم که اگر بخواهیم زنده بمانیم حتی وقتی فرصتی برای رشد ایجاد می‌شود، هم باید اندکی محافظه‌کار باشیم. در نتیجه اگر بنا بر ورشکستگی بود ما باید ورشکسته می‌شدیم، اما ما حتی با وجود اینکه دوستان‌مان تعدیل‌های سنگینی داشتند، تعدیل هم نداشتیم و هرچند که آسیب دیدیم، اما زنده ماندیم.

در پاسخ به عدم گزارش رسانه‌ای پس از گذشت ۴ ماه از ادغام سنجاق به تپسل، فروغی گفت:

رویکرد سازمان ما به فعالیت‌های رسانه‌ای یک رویکرد فعال و پرواکتیو نبود و زمان می‌برد تا این رویکرد تغییر کند. موضوع دیگر این بود که سعی کردیم ابتدا همه ابعاد و زوایای این موضوع مشخص شود و وقتی همه چیز روی روال افتاد، آن را اعلام کنیم.

فروغی درباره سهم بازار تپسل نیز اظهار داشت:

ما همواره سهم بازارمان را رصد می‌کنیم، چه در موبایل و چه در وب. در بخش وب، سهم بازار ما و رقبا بسیار نزدیک به هم است، اما در بازار موبایل که بسیار قدیمی‌تر هستیم، لیدر بازاریم.

فروغی در پاسخ به این سوال که آیا اعلام سهم از بازار ۵۰ درصدی در وب تند به نظر نمی‌رسد، گفت:

گزارش سالانه منتشر کردیم. پیشنهاد من این است که آن را به بوته آزمایش بگذارید. اعلام کردن اعداد عجیب و غریب وقتی رسانه‌های تخصصی مثل شما نباشد که کاری ندارد. به نظر من در اینجا رسانه باید وارد شده و مقایسه و راستی آزمایی انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×