» اخبار استارتاپی » چارگون اطلاعیه صادر کرد: هیچ موردی از هک، نشت داده و غیره رخ نداده است
اخبار استارتاپی

چارگون اطلاعیه صادر کرد: هیچ موردی از هک، نشت داده و غیره رخ نداده است

اسفند 12, 1402 70

پیرو هشدار فوری پلیس فتا مبنی بر آسیب‌پذیری بحرانی کشف شده در سیستم اتوماسیون اداری بومی چارگون که از صاحبان کسب‌وکارها خواسته بود با قید فوریت نسبت به قطع و جداسازی این سیستم اتوماسیون از بستر اینترنت اقدام کنند، شرکت چارگون اطلاعیه صادر کرده است.

متن پیامک پلیس فتا 

با توجه به آسیب‌پذیری بحرانی کشف‌شده در سیستم اتوماسیون اداری بومی «چارگون»، ضروری است به قید فوریت نسبت به قطع و جداسازی سیستم اتوماسیون از بستر اینترنت اقدام شود. برای دریافت ابزار رفع آسیب‌پذیری و عضویت در کانال پلیس فتا در پیام‌رسان ایتا به آیدی fata6710 مراجعه کنید.

در اطلاعیه چارگون تصریح شده که هیچ موردی از هک، نشت داده، از دست رفتن داده یا دیفیس شدن در هیچ یک از سامانه‌های مشتریان چارگون رخ نداده است.
چارگون ضمن ابراز تاسف نسبت به شیوه و ادبیات اطلاع‌رسانی در این رابطه که باعث ایجاد شایعات و نگرانی برای فعالان این حوزه و رسانه‌ها شده است عنوان کرد: “در روزهای گذشته تیم‌های فنی ما مطابق دستورالعمل‌هایی که بنا به شرایط خاص کشور از نهادهای ذیصلاح دریافت کردند، با اولویت بالا بررسی فاکتورهای امنیت سامانه‌های مشتریان را در دستور کار قرار دادند و طی مجموعه‌ای از اقدامات فشرده زیرساخت‌های تمامی مشتریان را بررسی کرده و در موارد لزوم پ‍یشنهادات ارتقا امنیت را ارائه داده‌اند.”

تیم چارگون در پایان این اطلاعیه اعلام نمود در صورت دستیابی هرگونه اخبار تکمیلی، اطلاع‌رسانی رسمی و شفاف انجام خواهد شد.

درباره چارگون 

شرکت چارگون ارائه دهنده مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای یکپارچه و بومی‌سازی شده در حوزه اتوماسیون اداری، منابع انسانی، مالی، لجستیک و مدیریت فرآیندها است.

متن کامل اطلاعیه چارگون

پیرو ارسال پیامک هشدار امنیتی به برخی سازمان‌ها مبنی بر قطع ارتباط سامانه اتوماسیون اداری با اینترنت، که در پی آن منجر به انتشار شایعات و اخباری نادرست درباره هک این سیستم‌ها شده است، تصریح می‌کنیم هیچ موردی از هک، نشت داده، از دست رفتن داده یا دیفیس شدن در هیچ یک از سامانه‌های مشتریان چارگون رخ نداده است.

متاسفانه شیوه و ادبیات اطلاع‌رسانی در این رابطه باعث ایجاد شایعات و نگرانی برای فعالان این حوزه و رسانه‌ها شده است.

در روزهای گذشته تیم‌های فنی ما مطابق دستورالعمل‌هایی که بنا به شرایط خاص کشور از نهادهای ذیصلاح دریافت کردند، با اولویت بالا بررسی فاکتورهای امنیت سامانه‌های مشتریان را در دستور کار قرار دادند و طی مجموعه‌ای از اقدامات فشرده زیرساخت‌های تمامی مشتریان را بررسی کرده و در موارد لزوم پ‍یشنهادات ارتقا امنیت را ارائه داده‌اند.

همچون ۲۵ سال گذشته به همه مشتریان و کاربران اطمینان می‌دهیم که امنیت اطلاعات و سامانه‌های آنها در صدر اولویت‌های ماست و در این راستا از هیچ اقدام اطمینان‌بخشی فروگذار نمی‌کنیم. ضمن س‍پاس‌گزاری صمیمانه از حسن‌نظر و همراهی مشتریان، همه فعالان و رسانه‌ها در صورت دستیابی هرگونه اخبار تکمیلی، اطلاع‌رسانی رسمی و شفاف انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×